Sposoby na uniknięcie przeziębienia

11. maja 2016 Zdrowotne 0

PrzeziębienieBez względu na to, jakie środki zapobiegawcze zostaną zastosowane, w sezonie zimowym nie sposób uniknąć przeziębienia. Pierwsze kichnięcie czy początkowy kaszel nie muszą jednak oznaczać, że za chwilę trzeba będzie położyć się do łóżka. Można zastosować kilka sposobów na to, by nie dopuścić do rozwoju choroby.

Oprócz klasycznej witaminy C, warto sięgnąć po cynk. Jego zastosowanie tuż po zaobserwowaniu pierwszych objawów choroby łagodzi jej przebieg i pozwala szybciej wrócić do zdrowia.

Człowiek narażony na stres może być bardziej podatny na łapanie wirusów i bakterii. Wyciszając swój umysł poprzez medytację, zachodzi mniejsze ryzyko wystąpienia przeziębienia. Medytacja skraca długość zachorowania i łagodzi przebieg.

W czasie przeziębienia warto pić dużo wody szczególnie niegazowanej. Dobrze nawodniony organizm nawilża kanaliki nosowe, co pozwala na szybsze pozbycie się kataru i bakterii.

Płukanie gardła jest kolejnym sposobem na walkę z jego bólem. Można to robić domowym sposobem płukając wodą z solą, jodyną bądź czystą wodą lub ziołami- szałwią czy rumiankiem. W ten sposób gardło oczyszcza się z bakterii.

Regularne ćwiczenia wzmacniają odporność, ale jeśli przeziębienie już zaatakuje, warto zrezygnować na kilka dni z treningów. Powstrzymanie się przez kilka dni od ćwiczeń pozwoli organizmowi szybciej się zregenerować.

Czosnek od lat jest jednym z najbardziej znanych domowych środków zwalczających bakterie i wirusy. Jest niezwykle skuteczny w walce z infekcjami dróg oddechowych. W okresie przeziębienia dobrze dodawać go do większości potraw.


Dodaj komentarz